„Biegnę po zdrowie” – bieg w ramach Tygodnia Wirusów EMNK 2024

28 mar 2024

Już tylko do 7 kwietnia 2024 r. można zgłosić swój udział w biegu organizowanym w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia br. o godz. 13.00 w Parku Śląskim. Celem inicjatywy jest m.in. promowanie 7 zasad jak żyć, by nie dać się wirusom a także aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Najważniejsze informacje:

• Otwarcie biura zawodów: 10:30
  • Startujemy o 13:00 spod bramy nr 1 Stadiony Śląskiego. Jedno pełne okrążenie trasy to 3,5 km. Każdy biegnie na wybranym przez siebie dystansie w myśl zasady „biegnę ile chcę”
  • Bieg jest otwarty dla osób pełnoletnich i bezpłatny.
  • Biegacz otrzyma koszulkę i wodę.
  • Dla pierwszych 50 biegaczy przewidziane są również medale Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024!

Podczas wydarzenia w biurze zawodów będą zbierane datki na działalność Fundacji „Oko w Oko z Rakiem”, z których część zostanie przeznaczona na badanie przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy metodą cytologii płynnej. Po zakończonym biegu zapraszamy na Koncert Zespołu ZAWRATU.

Formularz rejestracyjny:

Organizatorami wydarzenia są: Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki, Miasto Katowice, Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Fundacja „Oko w Oko z Rakiem”.

Dołącz do biegu „Biegnę po zdrowie” w ramach Tygodnia Wirusów i Europejskiego Miasta Nauki!
Termin przyjmowania zgłoszeń mija 7 kwietnia.

Dominika Kardynał