Przed nami ESOF 2024

21 gru 2023

Szanowni Państwo,
w imieniu Komitetu Programowego ESOF2024 a także Pani Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, z wielką przyjemnością zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w konferencji EuroScience Open Forum 2024 (ESOF2024). To jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń naukowych, które odbędzie się w Katowicach w dniach 12-15 czerwca 2024 roku. Nabór abstraktów mija 31 grudnia 2023 r.

Konferencja ESOF2024 ma na celu promowanie otwartej, dostępnej dla szerszej publiczności debaty na temat nauki i jej fundamentalnej roli w społeczeństwie. Tegoroczna edycja, zatytułowana "Życie zmienia naukę", w szczególności skoncentrowana będzie na wyzwaniach dotyczących transformacji - energetycznej, środowiskowej, zdrowotnej, społecznej, kulturowej, cyfrowej - oraz sposobach, w jakie czołowe przedstawicielki i przedstawiciele świata nauki mogą na te wyzwania odpowiedzieć. To doskonała okazja do wymiany myśli, doświadczeń i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Podczas wydarzenia spotkają się naukowcy i naukowczynie, polityczki i politycy, przedstawicielki i przedstawiciele instytucji publicznych, biznesu oraz mediów, a także mieszkanki i mieszkańcy, aby wspólnie rozmawiać o najnowszych osiągnięciach z różnych dziedzin nauki i sztuki oraz wpływie, jaki wywierają one na nasze życie.

Wytyczne dotyczące zgłaszania abstraktów na ESOF2024 wraz z instrukcją rejestracji są dostępne na stronie:

ESOF2024 – Zostań prelegentem

Poznaj sześć obszarów tematycznych konferencji ESOF2024:

Obszary tematyczne ESOF2024

ESOF2024 jest nie tylko ważnym wydarzeniem naukowym, ale również kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024.

Katowice jako pierwsze miasto Europy Środkowej zostało uhonorowane tytułem Europejskiego Miasta Nauki i jako takie stało się inspirującym miejscem do wielopłaszczyznowej debaty, gdzie nauka styka się z codziennym życiem mieszkańców.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wydarzenia:

ESOF2024 – strona wydarzenia

ESOF2024 – ulotka

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Komitet Programowy ESOF2024, w składzie którego znajdują się:

• prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • prof. dr hab. Michał Daszykowski, prorektor ds. nauki i finansów Uniwersytetu Śląskiego   w Katowicach – przewodniczący
  • prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, prorektor ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej – wiceprzewodniczący
  • dr hab. Bogdan Bacik, prof. AWF, prorektor ds. nauki Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  • dr hab. Justyna Kucharczyk, prof. ASP, prorektor ds. badań i współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • prof. dr hab. Maciej Nowak, prorektor ds. nauki i rozwoju kadry akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • prof. dr hab. Wanda Palacz, prorektor ds. dydaktyki i nauki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach