Ostatnie pożegnanie dr. n.med. Stanisława Dyląga, dyrektora Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach

26 maj 2023

Z wielkim smutkiem pożegnaliśmy dr. n. med. Stanisława Dyląga, dyrektora Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, wybitnego absolwenta naszej Uczelni, a także byłego przewodniczącego Rady Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katoowicach. W imieniu Społeczności Akademickiej w ostatniej drodze towarzyszyły zmarłemu władze SUM.

- W osobie zmarłego żegnamy wielkiego przyjaciela SUM, oddanego rozwojowi idei krwiodawstwa - powiedział prof. Edward Wylęgała, Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii SUM.

Jak napisali w ostatnim pożegnaniu pracownicy Centrum: - Dyrektor zostanie przez nas zapamiętany jako człowiek wyjątkowo życzliwy, pełen energii i humoru, oddany drugiemu.

Stanisław Dyląg był pomysłodawcą niezwykle popularnej "Wampiriady". Promował też oddawanie osocza dla ozdrowieńców po Covid-19.

Jako dyrektor Centrum był wizjonerem. Rozwinął je jako niezwykle nowoczesną instytucję. Krwiodawstwu poświęcił ponad 40 lat swojego życia.

Cześć Jego pamięci !

(autor zdjęcia Robert Pilszak)