Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25.01.2023 r., w wieku 69 lat zmarła prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian

27 sty 2023

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25.01.2023 r., w wieku 69 lat zmarła

prof. dr hab. n. med. Gayane Martirosian

Kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej

Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach,

konsultant wojewódzki w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologii, członek Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN, American Society for Microbiology, International Society for Infectious Diseases, International Society for Anaerobic Bacteria.

Uhonorowana licznymi nagrodami Rektora, nagrodą zespołową MZiOS, Międzynarodową Nagrodą im. M. Rogosa.

Żegnamy wybitnego mikrobiologa, szanowanego i cenionego przez współpracowników

i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem

w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej składają:

Rektor, Senat i społeczność akademicka

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 31 stycznia 2023 r. o godz. 10:00 w Kościele p.w św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, ul. Powązkowska 14

w Warszawie, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu przy kościele.