Urodzinowy album

13 lis 2023

400 egzemplarzy jubileuszowego albumu z okazji 75-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach trafiło do przyjaciół i osób związanych z naszą Uczelnią. To blisko 130 stron i 6 rozdziałów.

Nasz „wehikuł czasu” zabiera w podróż tam, gdzie wszystko się zaczęło – do magicznej Rokitnicy w Zabrzu z jej niepowtarzalną architekturą i wyjątkowym klimatem. Oglądając go, można m.in. poznać pierwszych studentów i wykładowców, prześledzić tworzenie kolejnych wydziałów i zajrzeć do sześciu szpitali klinicznych SUM. To także historia o tym, gdzie już jako Uczelnia jesteśmy, dokąd chcemy dotrzeć i jaki przyświeca nam cel. W albumie nie zabrakło również czarno-białych i kolorowych zdjęć pochodzących z archiwum SUM, które doskonale oddają to, jak z biegiem czasu zmieniała się nasza Uczelnia. Osobny rozdział poświęcono nowym technologiom, a więc naszemu własnemu UniwerSUM możliwości. To właśnie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach znajduje się w czołówce uczelni wykorzystujących wirtualne nauczanie i symulację medyczną.