Jędrzej Sztajura laureatem konkursu Direction: Space

25 kwi 2024

14-22 kwietnia Jędrzej Sztajura, student IV roku kierunku lekarskiego WNMK, wziął udział w wyjeździe naukowym po ośrodkach badań kosmicznych, jako laureat konkursu Direction: Space, organizowanego przez fundacje New Space i Fundację Empiria i Wiedza.

Razem z pozostałymi laureatami, młody adept kosmosu odwiedził w czasie turnusu siedziby ESA i Space Applications w Niderlandach, EAC i DLR w Niemczech oraz CERN w Szwajcarii, aby poszerzać swoje horyzonty i wiedzę, a także uczyć się od najlepszych badaczy kosmosu w Europie. - "Mam nadzieję, że ewolucja moich umiejętności podczas tego wyjazdu przyczyni się w przyszłości do rewolucji w zakresie medycyny kosmicznej i ziemskiej" - mówi student Jędrzej Sztajura.

Gratulujemy i życzymy kosmicznych podbojów.