Stypendia do 24 edycji programu L’Oréal-UNESCO dla Kobiet i Nauki

16 kwi 2024

Uprzejmie informuję, że ruszyła 24 edycja programu L’Oréal-UNESCO dla Kobiet i Nauki. Stypendium przyznawane jest od 2001 roku polskim badaczkom reprezentującym szeroko rozumiane nauki o życiu (nauki przyrodnicze, medyczne i nauki o zdrowiu, rolnicze, ścisłe czy inżynieryjno-techniczne m.in.: medycyna, biologia, fizyka, chemia i biotechnologia).

Oferta stypendialna jest skierowana do naukowczyń, które w roku wypłacania stypendium (2025: rok kalendarzowy bezpośrednio następujący po roku, w którym zostaną wybrane stypendystki) nie ukończyly w przypadku kategorii:

• Magistranckiej – 26 lat
  • Doktoranckiej – 32 lat
  • Habilitacyjnej – 40 lat.

Zwyciężczynie otrzymują 3 stypendia habilitacyjne po 40 tys. zł., 2 stypendia doktoranckie po 35 tys. zł., 1 stypendium magisterskie w wysokości 25 tys. zł. Nagrodę można będzie przeznaczyć nie tylko na swój przełomowy projekt, ale również na wypoczynek lub opiekę nad dzieckiem podczas pracy naukowej. Każda stypendystka otrzyma również refundację udziału w zagranicznej konferencji naukowej na terenie Europy do kwoty 15 tys. zł.- koszty te zwróci Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które jest partnerem programu.

Aplikacje do programu można składać do 05 maja 2024 r. przez stronę: www.forwomeninscience.com załączając komplet dokumentów. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępny na stronie internetowej: https://www.lorealdlakobietinauki.pl/dla-kandydatek/.

Osobą wyznaczoną do bezpośredniego kontaktu w sprawie jest Pani Joanna Trakul (adres e-mail: jtrakul@obtk.pl).

W przypadku zainteresowania programem, uprzejmie proszę o przekazanie informacji o przystąpieniu do programu do pracownika Sekcji ds. Badań Naukowych  - Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na adres: karolina.zawislak@sum.edu.pl, bądź telefonicznie (tel. 32 208 36 05).

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Karolina Zawiślak